Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 23.10. 2018
Dnes má svátek Teodor
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Ohromný trémista a malá velká bojovnice

4. 09. 2010 | Novinky

Oběma aplaudovalo celé divadlo včetně porotců a oba si potlesk za to, co předvedli, rozhodně zasloužili. Zatímco Marián Zázrivý (36) z Popradu, který zazpíval operní árii, se ale na jevišti klepal trémou, teprve tříletá zpěvačka Lianka si důležitost svého vystoupení vůbec nepřipouštěla. 

Naopak – s porotci žertovala a s moderátory s přehledem koketovala. Co předvedli Marián a Lianka na jevišti, uvidíte v neděli 5. září ve 20.00 v dalším díle originální talentové soutěže ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT na TV PRIMA a TV JOJ.

 

Marián vešel na pódium s velkými obavami a pochybami, jestli do soutěže vůbec patří. Pochyby byly zbytečné. Nejenže sem patří, dokonce se o něm mluví jako o jednom z nejvýraznějších talentů, které se v soutěži objevily. Svým zpěvem nadchl jak diváky, tak trojici porotců Lucii Bílou, Jana Krause i Jaro Slávika.  Velký stres před vystoupením a nával emocí po něm Mariána natolik přemohly, že se přímo na pódiu po hodnocení porotců rozplakal. „Bál jsem se, že na mě publikum nebude reagovat, nebo že je nebudu zajímat,“ líčil své obavy.

 

K opeře a ke zpěvu vůbec ho prý nasměrovala dvě osudová setkání. Když mu bylo dvanáct, neznámý muž se ho na ulici zeptal na cestu. Byl to operní pěvec Peter Dvorský a malý Marian se mu svěřil, že by chtěl být také zpěvákem. Druhým důležitým momentem bylo setkání s jednou učitelkou zpěvu. „Bylo mi 17 let a do té doby jsem se zpěvu věnoval jen jako samouk. Sledoval jsem videa, trénoval hlas a snažil se s ním pracovat. Požádal jsem ji, aby si mě poslechla. Řekla mi, že mám typický operní hlas," vzpomíná Marian.

 

Bohužel nemá jen pozitivní vzpomínky. Při zaměstnání vystudoval konzervatoř a snažil se zpěvem živit. Zpíval ve sboru, učil v hudební škole, ale často musel pracovat i manuálně, aby si vydělal na nájem. Oženil se a jeho žena – klavíristka celou dobu stála při něm. Ale loni, po čtrnácti letech manželství, začala mluvit o rozvodu. „Její rozhodnutí byl pro mě šok. Ale asi ji k němu vedlo i to, že jsem měl obrovskou nadváhu, při výšce 169 cm jsem vážil 150 kg. Zajídal jsem stres, jídlo a vaření byly moje velká radost. Manželství jsem chtěl zachránit, postupně jsem zhubl 40 kg, ale už bylo pozdě. Když jsem letos na jaře viděl upoutávky na soutěž ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT, napadlo mě, že je to možnost udělat tečku za rozvodem a soustředit se na něco nového. Soutěž jsem bral jako určitou formu terapie, která mi dá novou energii do života. A myslím, že to byla účinná léčba," směje se Marián.

 

Energii od publika rozhodně nepotřebuje tříletá Lianka. Při vystoupení ji nezaskočilo ani divadlo nabité k prasknutí, ani hvězdná porota, z níž okamžitě poznala Lucii Bílou a "uja zo Saxany", tedy Jana Krause.  Martin Pyco Rausch složil Liance kompliment za její krásná, velká "kukadla" a holčička na oplátku moderátory poučila, že to, co drží v ruce, je mikrofon,
a žádná zmrzlina.

 

Lianku při zpěvu doprovázel na klavír její otec. Jaro Slávik ho za jeho hru pochválil a pogratuloval mu také k šikovné dcerce. „Lianu jsem vedl k hudbě, už když byla v bříšku, pouštěl jsem jí různou muziku. Teď už si sama vybírá, co chce poslouchat. Když má mít člověk rád hudbu, musí to vycházet z jeho srdce, nemůžete nikoho nutit, co se mu má líbit. Liana má asi nejvíc ráda lidové písničky a cikánskou hudbu," vypráví holčičky otec, pan Oláh. Do Slovenského národního divadla ji doprovodil nejen on, ale i matka a mladší sestřička Carmen.

 

Na rodičích bylo znát, jak jsou na svou dceru pyšní a jak moc její vystoupení prožívají. Byly totiž doby, kdy prožívali mnohem horší chvíle. Před třemi lety prý vůbec nevěděli, jestli jejich prvorozená dcera bude žít. „Lianka se narodila předčasně, byla hrozně slaboučká a velmi nemocná. Ta bezmoc, když jsem viděl vlastní dítě na pokraji života a smrti a neuměl jsem mu nijak pomoct, byla strašná. Ale Lianka je bojovnice! A taky naše sluníčko a životní radost. Když bude chtít, budeme ji ve zpívání vždycky podporovat,"  líčil pan Oláh.

 

Chcete vidět vystoupení dvou velkých bojovníků? Holčičky, která vyhrála boj o život a muže, který svedl bitvu se svou závislostí na jídle? Dívejte se v neděli 5.září ve 20.00 na TV PRIMA a TV JOJ na druhý díl pořadu ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT.

 

Zdroj: Prima

 

Gabriela Straková

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !

Hromada zlaťáků