Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 23.10. 2018
Dnes má svátek Teodor
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Daemen – Akrobati v buřinkách

14. 09. 2010 | Novinky

Dva mladíci v kvádrech, motýlcích a s buřinkou na hlavě hned v prvních vteřinách svého vystoupení předvedli akrobatické prvky, že porotcům i divákům jediné originální talentové soutěže ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT zůstával rozum stát. A už si nesedl.

Oba elegantní pánové s neuvěřitelnou lehkostí a úsměvem na rtech pokračovali a přidávali prvky, které popíraly veškeré zákony gravitace. Když odložili nejen buřinky a saka, ale i košile, sálem se neozýval jen potlesk a jásot, ale sem tam i nějaké „ách“. Moderátor Martin Pyco Rausch prozradil, že slečny ze štábu v zákulisí nadšením pištěly. Občas si zavýskla i Lucie Bílá. Porotce Jaro Slávik dobře odhadl, že český a slovenský národ viděl nejen zrod dvou fantastických talentů, z nichž budou velké hvězdy, ale také dvou nových sexsymbolů českého zábavního průmyslu.

Sympatická dvojice, která nenechala lhostejnou jedinou ženu v sále, si říká DAEMEN a skrývají se pod ní Petr Horníček a Zdeněk Moravec. Přiznali, že sestava, kterou předvedli v divadle před porotou, byla teprve jejich čtvrté vystoupení na veřejnosti. Z toho, jak je porotci hodnotili, byli nadšení a vlastně se z tak kladných ohlasů ani nemohli vzpamatovat. Ke svému vystoupení byli totiž předem dost skeptičtí, báli se, že si uříznou ostudu.

Jak se dali dohromady? „Známe se čtyři roky a poznali jsme se v Sokole v Brně. Zdenda dělal sportovní gymnastiku a já se zajímal o sportovní wu-shu, čínské bojové umění. Inspirovalo nás vystoupení mezinárodní umělecké skupiny Cirque du Soleil, kde jsme viděli silové akrobaty,“ vysvětlil Petr, který si říká Pete. Tak začali zkoušet silovou akrobacii; nejdřív jen některé prvky, ale poslední dva roky intenzivně trénují. Jak často? „Trénujeme tak tři čtyři hodiny denně, ale zhruba hodinu z toho se rozcvičujeme. To je nutné, abychom si neublížili, nenatáhli nějaké svaly nebo nepřetrhali vazy. Stejně už za sebou pár podobných úrazů máme. Déle se ten trénink stejně nedá vydržet,“ říká Zdeněk. Musí si Zdeněk, kterého Pete zvedá, držet určitou váhu? „Nemusí, dokážu zvednout i těžšího chlapa,“ říká Pete.

K eleganci jejich vystoupení přispěly i obleky a bílé košile. „Většina akrobatů, které jsme viděli, má jen trenýrky, my jsme to chtěli pojmout trošku jinak, aby to byla větší show,“ říká Pete. Co mají v plánu dál? Rozhodně vystupovat častěji, když vidí, s jakým ohlasem se jejich akrobatická show setkala. Většinu prvků, které předvádějí, okoukali z internetu, ale některé si sami vymysleli. Sestava, kterou viděli diváci i porotci soutěže ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT, prý patřila k těm lehčím, těžší prvky si DAEMEN schovali na příště. Máme se tedy na co těšit.


Zdroj: Prima

 

Gabriela Straková

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !

Hromada zlaťáků